We zoeken voor u de best passende cruise! Verder advies nodig? 088-501 8 501 Captain Cruise klanttevredenheid score 9+
 
Moment geduld a.u.b.

Selecteer uw cruise

Zoek op trefwoord
Bestemming
Rederij/Schip
Periode
Verfijn hier uw zoekopdracht naar St. Maarten.
Meer informatie? Bel Captain Cruise

Meer info

BEL CAPTAIN CRUISE ! 088 501 8 501
 

St. Maarten

 

St. Maarten

Het eiland is het grootse van de Bovenwindse eilanden met een oppervlakte van 86 km². Sint MaartenHet eiland heeft aan de  Franse kant een soort lagune, die naar het westen uitsteekt. Het Nederlandse St. Maarten omvat een derde van het eiland, gelegen in de zuidelijke punt. Bij de dynamische hoofdstad Philipsburg ligt de sfeervolle en kleurrijke Great Bay waar vele cruiseschepen voor anker liggen. Met kleine bootjes komt u hier aan, waar u gelijk op een van de gezellige terrasjes kan neerstrijken.

St. Maarten heeft een afwisselend landschap met heuvels en prachtige stranden, maar ook met baaien waar u prachtige, verborgen zandstrandjes vindt.

Volgens een oude legende werd het eigendomsrecht van St. Maarten ooit bepaald door een Fransman en een Nederlander. Ze zouden rug aan rug aan de kustlijn hebben gestaan om elkaar vervolgens in tegengestelde richting tegemoet te lopen. De Fransman verwierf 21 mijl en de Nederlander 16 mijl. De verdeling was een feit. Resultaat: twee hoofdsteden, twee talen, Franse en Nederlandse eilandbewoners. Wanneer u zowel het Franse als het Nederlandse gedeelte van St. Maarten bezoekt, zult u deze verschillen duidelijk merken. Het eiland heeft ‘s werelds meest vriendelijke grensovergang: geen douane-inspectie, geen grenspalen, geen formaliteiten, alleen twee handbeschilderde borden met de tekst “Welkom aan de Nederlandse kant” en “Bienvenue Partie Française”.

Bezienswaardigheden

Simartn Museum
In 1989 werd dit museum geopend. Het werd gesticht door de St. Maarten Museum Foundation, die zich ten doel stelt Sint Maartende geschiedenis van het eiland vast te leggen en door de exposities hiervoor de belangstelling op te wekken. Daartoe worden regelmatig wisselende exposities georganiseerd, zoals over de forten, de eerste bewoners en allerlei interessante onderwerpen. Ook worden regelmatig werken van plaatselijke kunstenaars getoond. Het museum is gevestigd in een prachtig gerestaureerde 19e-eeuwse woning, in de Museum Arcade (tussen de Speelsteeg en de Scheepsbouwsteeg). Het museum is elke dag geopend van 09.00-12.00.

The Guaveberry shop
U kunt hier gratis de nationale drank van Sint Maarten proeven: Guaveberry. De winkel is gevestigd aan de Frontstreet 8 in Philipsburg. .

Dutch Village
Even ten noordwesten van Philipsburg, aan de westkust van het zoutmeer, is recent een ander complex gebouwd in Oudhollandse stijl met de naam Dutch Village. Het bevat appartementen en kantoren. Backstreet, de tweede minder toeristische straat van Philipsburg, is met Front Street verbonden door kleine steegjes. Hier staan veel woningen en de winkeltjes en restaurantjes zijn hier goedkoper dan die in Front Street. De derde straat van Philipsburg, Pond Fill, is aangelegd na de drooglegging van de zoutstrook Salt Pond, waartoe men besloot om het drukke verkeer, dat vooral in Front Street tot geweldige files leidt, te spreiden. Aan Pond Fill zijn veel moderne banken en kantoren gevestigd.

Fort Amsterdam
Niet ver ten westen van Philipsburg, op het schiereiland tussen Great Bay en Little Bay, ligt de ruïne van Fort Amsterdam. Het werd in 1632 gebouwd op gezag van de toenmalige gouverneur van het eiland, Jan Claesz van Campen. De resten van de muren met kantelen en kanonnen zijn nog zichtbaar.

Low Lands
Dit gebied verschilt in karakter aanzienlijk van de rest van het eiland. Het bestaat uit een vrij smalle strook land, waarop zich in prehistorische tijden afzettingen van kalk en koraal hebben gevormd. De strook omgeeft het binnenmeer, de Simpson Bay Lagune. Geheel in het westen verbreedt het land zich en in het zuiden bevindt zich het Juliana Vliegveld, dat deels op drooggelegd land is gelegen. Een bezoek aan de Low Lands is zeker de moeite waard. U kunt daar naar toe de weg nemen, die rond de lagune loopt. De zijwegen lopen steeds dood of komen weer terug op de weg. De natuur is soms lieflijk, maar meestal vrij ruig. Mooie stranden liggen aan de kant van de Oceaan.

Marigot op St Martin
Het Franse St Maarten oftewel St Martin ligt in het noorden van het eiland. Een echt Sint MaartenCaribisch landschap met prachtige kusten. Marigot is met 10 000 inwoners de hoofdstad van St Martin en ligt aan de baai. Overal in het plaatsje vindt u de ontspannen sfeer, die zo typerend is voor dit Franse deel van het eiland proeven. Een bijzondere, kleurrijke belevenis is de dagelijkse groente-, fruit-, en vismarkt die aan de kleine haven wordt gehouden. Hier bevinden zich tevens talrijke voortreffelijke restaurants.

De Rue de la République, de hoofdstraat van Marigot, is ongeveer 1,5 km lang en bijzonder druk. In de richting van het dorpje Grand Case ziet u aan de hoofdstraat vele restaurantjes, die behalve Franse ook een keur aan andere specialiteiten aanbieden zoals die uit de creoolse, de Italiaanse, Indonesische en zelfs Vietnamese keuken. Marigot draagt niet voor niks de titel “ The Restaurant Capital of the Caribbean” oftewel de restaurant hoofdstad van het Caribische gebied. Boven het stadje liggen de ruïnes van een oud fort. Erg veel is er niet van over, maar van hier af heeft u een schitterend uitzicht over de Baie de Marigot met op de achtergrond de Low Lands. U kunt behalve in de winkelstraten Rue de la République en Rue de la Liberté, ook winkelen in het zuiden van Marigot, waar een zeer luxe winkelcentrum is aangelegd rond een imposante jachthaven. De chique boetiekjes, restaurants en nachtclubs worden vooral bezocht door de rijken der aarde.

Wanneer u ten noorden van het dorpje Cartier du Colombier links gaat, komt u bij het intieme Friars Beach, gaat u rechts dan komt u bij de Paradise Peak (Pic Pardis), de hoogste top van het eiland (424 m). U heeft hier een schitterend uitzicht over het hele eiland en Philipsburg en Marigot; bij mooi weer kunt u ook de naburige eilanden Anguilla en St-Barthélemy zien liggen.

Mary Fancy
Een van de best bewaarde landhuizen op St Maarten. Ze ligt temidden van een prachtige tropische vegetatie in Cul-de Sac.

Cul-de-Sac
Cul-de-Sac is een heuvelachtig en fraai wandelgebied waar u langs de kust het noordelijkste puntje van het eiland kunt St. Maartenbereiken. Van hier kunt u ook naar het zuiden langs het Orient-zoutmeer en de Orient Bay. Deze baai heeft verschillende intieme strandjes, waaronder het officiële naaktstrand van het eiland. Voor de kust liggen een paar eilandjes die met een bootje te bereiken zijn. De weg volgend komt u via de Etang des Poissons en het gehucht Quartier d’Orléans weer in het Nederlandse gedeelte.

Oyster Pond
Ten westen van de Quartier d’orléans, op de hellingen van Mount Flagstaff (392 meter) zijn pre-Columbiaanse voorwerpen gevonden. Aan de kust ligt Oyster Pond, de plaats waar de verdeling van het eiland in een Frans en een Nederlands gedeelte tot stand kwam. Het is een prachtige plek om te zonnen op het witte zandstrand. Via Boven Prinsen belandt u weer in Philipsburg.

Grande Case Bay
Het kleine vissersdorp Grande Case ligt aan de Grande Case Bay. Langs de baai bevinden zich een aantal sfeervolle restaurantjes. Vlak bij Grande Case, in het midden van een zoutpan, ligt een kleine landingsbaan voor sportvliegtuigjes, Aérodrome de L’Espérance, het enige vliegveldje aan Franse zijde.

Nuttige tips

Munteenheid
De munteenheid op het Nederlandse gedeelte is de Antilliaanse gulden (NAG). Op het Franse gedeelte is de munteenheid de Euro. U kunt echter op het hele eiland ook terecht met de Amerikaanse dollar. In de meeste tax-free winkels staat de prijs genoteerd in de dollar. Openingstijden banken: maandag t/m donderdag: 08.30-15.30 uur, vrijdag: 08.30-16.30 uur.

Taal
In het Nederlandse gedeelte wordt Nederlands gesproken, maar voornamelijk Engels, Spaans en Papiamento. In het Franse gedeelte wordt naast Frans ook Creools gesproken.

Telefoneren
Aan de Nederlandse zijde kunt u zowel met telefoonkaarten als met (Antilliaanse) munten bellen, aan de Franse zijde kunt u alleen met munten bellen.

Winkelen
Front Street: vele elektronische artikelen, fotografische apparatuur, juwelen, parfums, horloges, kleding, cosmetica, Winkelen op St. Maartenschoenen en drank. U vindt meer dan 100 boetiekjes in Mullet Bay en Maho winkelcentrums. In Marigot vindt u mooie winkels in de Marina Port La Royale en de hoofdstraten Rue de la Liberté en Rue de la République. Hoe aantrekkelijk de prijs ook is, afdingen hoort erbij in het winkelparadijs van Sint Maarten. Souvenirs: handgesneden houten gebruiksvoorwerpen, een enorm assortiment in rood aardewerk, guaveberry likeur. Winkels zijn geopend van maandag t/m zaterdag: 09.00-12.30 uur & 13.30-18.00 uur. Op zon- en feestdagen openen de winkels in Philipsburg ook als er cruiseschepen aanleggen.

Vervoer
Er worden regelmatige busdiensten onderhouden tussen Philipsburg door Cole Bay naar Marigot. De openbare bussen zijn goedkoop (ca $2,-). De taxi’s hebben geen meter; de prijzen zijn vastgesteld. De officiële taxi’s hebben een sticker van de St. Maarten Taxi Association.

Het is mogelijk om een auto te huren. (Cannegie Car Rental, tel: 5995-22397). Wanneer u ook de ongeplaveide (berg) wegen wenst te verkennen, is een jeep aan te bevelen. Wij willen u aanraden om heel voorzichtig te rijden, aangezien de wegen niet allemaal in optimale conditie zijn en andere werkgebruikers soms uit het niets lijken op te duiken. Ook is het mogelijk een fiets te huren (Tri-sports, tel: 5995-54384) of een scooter (Rodeal Rental, tel: 5995-25155).

Stranden
In totaal heeft Sint Maarten zo’n 36 verschillende stranden, die onderling nogal van karakter verschillen. Schitterende St. Maartenpoederwitte zandstranden: Dawn Beach (schitterend uitzicht en koraalriffen die tot op grote diepte zichtbaar zijn, ideaal om te snorkelen), Great Bay Beach (het strand van Philipsburg, centrum en strand gaan in elkaar over), Little Bay (één van de mooiste van het eiland met prachtig wit zand, palmen en een diepblauwe zee. Er staan enkele hotels, maar is voor iedereen vrij toegankelijk) en Long Bay Beach (heel mooi wit zandstrand, perfect om te snorkelen en te zwemmen, maar geen of nauwelijks faciliteiten). Naaktstranden: Orient Beach (zeer populair strand met een leuk restaurantje en ideaal om te windsurfen, ook de mogelijkheid om paard te rijden), Cupecoy Beach (een wat smaller strand, even ten zuiden van Baie Longue vlakbij de grens. Er zijn geen faciliteiten, wel een truck met koude drankjes en biertjes) en Baie Longue.

Watersport
Duiken ( Trade Winds Diving Center,tel: 5995-75176 of Sint Maarten Divers, tel: 5995-22446) in de diepblauwe zee is een fantastische ervaring, ook parasailing is zeer de moeite waard. Verder kunt u zeilen, (wind)surfen, waterskiën en natuurlijk snorkelen.

Golf
Golfliefhebbers kunnen naar hartelust gaan golven bij het Mullet Bay Resort & casino (tel: 5995-52801).

Ligplaats schip
Het schip zal voor anker gaan in de baai van Philipsburg. U zult met tenderboten aan de kade worden gebracht. Naast de pier op Wathey Square zit het toeristenbureau, waar u informatie en plattegrondjes van St. Maarten kunt krijgen.